• Telefon 0850 515 1111
  • Email info@cerrahidis.com

Gülüş tasarımı nedir, hangi tedavileri kapsar?

Hem sosyal hayatta hem iş hayatında güzel ve içten bir gülümseme mucizevi etkiler yaratabilir. Ancak kimisi rahatça kahkahalar atarken, kimisi ise birtakım estetik kaygılar nedeniyle özgürce gülümseyemeyebilir. Diş kaynaklı sorunlardan ötürü gülüşünü gizlemeye çalışanlar, gülüş tasarımıyla gülümsemesini yeniden kazanır.

İncele

Güzel ve içten bir gülüşün 10 güçlü etkisi!

Gülmek içten gelir.. Ancak gülmek, dişlerini beğenmeyenler için dizginlenmesi ve gizlenmesi gereken bir eylemdir ve günümüzde estetik kaygılar nedeniyle diş tedavisi görenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Gülüş tasarımı sayesinde adeta kendisiyle barışanlar ise güzel bir gülümsemenin yarattığı pozitif etkileri ilk günden yaşamaya başlar.

İncele

Zirkonyum tedavisi hakkında merak giderici 10 bilgi!

%100 biyouyumlu bir malzeme olan zirkonyum, diş tedavilerinde titanyumun alternatifi olarak giderek daha fazla tercih ediliyor. Metal türevi olmadığı için alerji riski bulunmayan ve diğer yöntemlere kıyasla daha estetik sonuçlar sunan zirkonyumu daha yakından tanımak isteyenler için en çok merak edilen 10 soruyu yanıtladık. 

İncele

Diş tedavilerindeki teknolojik yenilikler ve son gelişmeler nelerdir?

Tıbbi ve teknolojik gelişmelerin büyük bir hızla gerçekleştiği diş hekimliği alanında son yıllarda geliştirilen yenilikçi yazılımlar ve yeni ekipmanlar sayesinde hasta deneyimi kusursuzlaşıyor. 
Son birkaç yılda diş hekimliği alanında büyük teknolojik gelişmeler yaşandı. Diş hekimlerinin çoğu artık teşhis ve tedavide hastanın deneyimini iyileştiren yenilikçi uygulamaları daha yakından takip ediyor ve tedavi süreçlerine entegre ediyor.

İncele

Zirkonyum titanyuma karşı: Diş tedavilerinin iki başrol oyuncusuyla tanışın

Güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenler farklı diş tedavileri arasında seçim yaparken, tedavilerde kullanılan malzemeleri ve bu malzemelerin sağlıklarını nasıl etkileyebileceğini giderek daha fazla önemsiyor.

İncele

20 yaş dişleri nedir, kaç yaşında görünür ve ne zaman çekilmelidir?

Süt dişleri ilk dökülmeye başladığında çocuklar Diş Perisi’nin ziyaretini dört gözle bekler. Ortalama 13 yaşına geldiğinde çoğu insan süt dişlerini tamamen kaybetmiş ve çene gelişimini tamamlamış demektir

İncele

Ağız Kuruluğu: Nedenleri ve Tedavisi

Susuzluk, sinirlilik veya stres nedeniyle herkesin zaman zaman ağzı kurur. Ancak ağzınızda sürekli bir kuruluk hissi varsa, ağız kuruluğu hastalığınız olabilir. Ağız kuruluğu, tükürük bezlerinin ağzınızı nemli tutacak kadar tükürük üretmediği bir durumdur.

İncele

Diş gıcırdatma ağız sağlığınızı nasıl etkiler?

Günlük hayatın stresini gece uyurken etrafınızdakilere yaşatıyor olabilir misiniz? Halk arasında diş gıcırdatma olarak bilinen bruksizm ile yaşıyorsanız dişleriniz risk altında olabilir. 

İncele

Diş İmplantlarınızın Bakımını Yapmanın En İyi Yolları

Herkes inci gibi dişlerle gülümseyerek karşısındakini mest etmek ister. Biriyle yeni tanıştığınızda ilk bakılan detaylardan biri de dişlerin temiz ve bakımlı olmasıdır. Bakımsız, eksik, sarı renkli dişler hem sosyal hayatta hem iş yaşamında olumsuz etkilerini gösterir. Peki diş implantı nedir, bakımı nasıl yapılır? 

İncele

Gebelikte ağız bakımı nasıl olmalıdır?

Kadınların hayatta bekledikleri ve en çok istedikleri şeylerden biri anneliktir. Annelik için planlı ya da plansız gebeliklerde uzmanların öncelikli uyarılarından biri de ağız bakımıdır. Gebelikle birlikte değişen hormonlar ağız içi bakımının önemini artırmaktadır. Kadınların hayatlarının ergenlik, gebelik ve menopoz gibi belirli evrelerinde ağız sağlıkları konusunda daha bilinçli olmaları gerekir.

İncele

Çene Kemiği Erimesi

Çene kemik erimesi  dişlerimizi çektirdiğimiz ve kaybettiğimiz süre zarfında çene kemik erimesi başlar ve bu durum..

İncele

Diş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Diş tasarımı denilince ilk akla gelen düzensiz dişlerin vermiş olduğu rahatsız edici görüntünün giderilme işlemidir.

İncele

Estetik Diş Kliniği

Diş sağlığı ve diş estetiği insanların hem kişisel sağlığı hem de sosyal ilişkileri açısından büyük önem kazanıyor.

İncele

Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği bazı nedenlerden dolayı estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin doğal ve güzel bir görünüm kazandırılması işlemidir. Bu işleme karar verilirken hastanın yüz şekilleri ve ihtiyaçları dikkate alınır. Gülüş estetiği birçok işlemin bir arada kullanımı ile gerçekleşir. Yapılacak olan işlemler kişiye özgü olarak belirlenir. Bu işlemlerde hastanın yüz biçimi, cinsiyeti, yaşı ve istekleri gibi faktörler önemlidir. 

İncele

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı fiyatları ortalama olarak her hastanın ihtiyaçlarının kendine has olması tedavinin çok komplike uygulamalar içermesine göre net olarak belirlenir. Bazı hastalar sadece problem diş etlerinden kaynaklandığından pembe estetik yapılması yeterli sayılırken bazı hastalarda hem estetik hem de kaplama ve beyazlatma gibi daha farklı uygulamalar gerekebiliyor.

İncele

Hollywood Gülüşü Kimlere Uygulanır?

Hollywood Gülüşü

Hollywood gülüşü hollywood smile olarak da adlandırılır. Hollywood gülüşü uygulaması Hollywood yıldızlarının gülümsemelerinden esinlenerek geliştirilen bir gülüş biçimidir. Bu gülüş biçiminde temel amaç kişinin kusursuz bir diş  ve diş eti görünümüne kavuşmasıdır. Simetrik, sağlıklı ve beyaz diş görünümüne ulaşmak hedefleniyor. Bu işlem gülüş tasarımı uygulaması ile yapılıyor.

İncele

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood smile fiyatları Hollywood aktörlerinin gülüşleri model alınarak uygulanmış olan bir gülüş estetiği tasarımıdır. Hollywood smile fiyatları tasarımında dişler dudaklar ve diş etleri arasında bir uyum yakalamak dikkate alınır. Kişiye özel etkileyici güzel ve sağlıklı bir gülüş tasarımı hazırlanmış olur. Gülüş tasarımı yaptırırken diş ve diş etleri arasındaki uyum en önemli hususlar arasında yer alır. Bu yüzden de Hollywood smile tasarımı yaptırırken bunlar dikkate alınarak tasarımlar gerçekleştirilmiş olur. Bu gülüş tasarımı cinsiyet fark etmeden herkese uygulanan bir gülüş estetiği tasarımıdır. Bu gülüş tasarımı temelde üç farklı diş tedavisini içinde barındırır. Bunlar şu şekilde sıralanır.

İncele

İmplant Çeşitleri

İmplant Çeşitleri 

Diş implantların pek çok çeşidi bulunur. Yalnız günümüzde en yaygın olarak kullanılan implant çeşitleri içinde yer alan vida şeklinde olan implanttır. İmplantların çeşitleri yerleşecek olan alana göre belirlenir. Çeşitler ise şu şekildedir. Subperiostal, endosseöz ve endodontik, intermukozal olarak bilinir.

İncele

Diş İmplantının Sağladığı Yararlar Nedir

Diş İmplantının Sağladığı Yararlar Nedir

Diş implant tedavisi kişiye son derece fayda ve yarar sağlar. İmplant diş tedavisi ile kişiler kaybetmiş oldukları dişleri yeniden kazanma şansı yakalar. Çok daha güvenli bir işlem ile yapılan diş implant tedavisi ile kişiler kaybetmiş oldukları dişleri en doğal bir şekilde kazanmasına katkıda bulunur.  Kişinin kendi dişi gibi bir görünüm sunan diş implant tedavisi aynı zamanda kişinin özgüveni için son derece önemlidir. Kaplama köprü ve diğer tüm işlemler kişinin dişlerine zarar verebilir. Ancak diş implant  tedavisinde böyle bir şey söz konusu bile değildir. 

İncele

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

Genel sağlık durumu uygun olan sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyecek kadar kemiği bulunan iyi ağız bakımı gerçekleştiren bireyler implant tedavisinde uygulanıyor, oldukça yüksek başarı oranı elde ediyor. Birtakım durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli oranda bulunmaz ise ya da kemik kaybı fazla ise ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun bir alt-yapı  elde edilerek implantlar yerleştiriliyor.

İncele
Türkçe
French
English

Messenger Messenger

WhatsApp WhatsApp

Telegram Telegram

Email Gönderin Email Gönderin

Bizi Arayın Bizi Arayın