İmplant Tedavisinde İyileşme Süresi - Cerrahi Diş

İmplant Tedavisinde İyileşme Süresi

İmplant Tedavisinde İyileşme Süresi

İmplant yerleştirildikten sonra kemikle uyum sağlaması için belli bir zaman geçmesi gerekir. Bu süre 3 ay ile 6 ay arasında bir zamandır. İyileşme aşamasında gerekirse hastaya geçici olarak bir protez uygulanır. Hastalar yapılmış olan implantların üzerine çok yüklenmeden normal beslenmelerini devam ettirebilirler. İyileşme süreci aşamasında implantı uygulamış olan doktor belirli aralıklarla hastayı kontrole çağırır ve gerek görürse yeniden bir röntgen çekimi gerçekleşir.

Diş İmplantı Yaptırılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

İmplant tedavisi eksik olan dişlerin işlevsel ve estetiğini tekrar sağlamak maksadıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. İmplant vidaları belli bir kalınlığı ve genişliktedir. Bu sebeple implant konulması karar verilen bölgede çene kemiğinin bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekir. Hastanın kemiğinin kaliteli olması implant tedavisinde başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. 

Ayrıca tedaviden evvel implant ağızda kaldığı zamanda diş etlerinin tamamen sağlıklı olması gerekiyor. İmplant uygulamasında önemli olan ve başarıda büyük etkisi olan kemik yapısıdır. Kemik dokusunun nasıl sağlamlıkta oldu tespiti yapılması ve daha sonra implantın planlanması gerekir. İmplant  uygulaması evvelinde mutlaka klinik ve radyolojik muayenesi yapılmasında fayda vardır. İmplant tedavisi için eğer kişinin kemik yapısı ve genel sağlık durumu müsaitse üst yaş limiti bulunmaz. Bedenin sağlık olması yaştan daha önemli bir faktördür. İmplant uygulaması sadece henuz kemik gelişimi tamamlanmamış olan genç yaş hastalar için tavsiye edilmez.

İmplant Nasıl Uygulanır?

İlk olarak hastanın genel sağlık ve diş muayenelerinden geçmesi gerekir. Eğer hastanın genel sağlık durumu implant tedavisi yapılmasına elverişli ise çekilecek özel bir röntgen ve ağızdaki dişlerin mevcut durumuna göre kullanılacak implantın tipi ve uzunluğu diş doktoru tarafından karar verilir. Bu aşamada implant ve sonrasında implantın üzerine yapılacak proteze karar verecek hekimin alanında uzman deneyimli olması çok önemlidir. İmplantın uygulaması lokal anestezi eşliğinde yapılır. İşlem uygulanacak olan implantların sayısına bağlı olarak 30 ya da 90 dakika arasında uygulama sürebilir.

İmplant Tedavisi

Hiç dişi bulunmayan alt ve üst çenelerde aşırı kemik erimesi sonrasında hastanın tam protezini kullanamadığı durumlarda protez yerleştirilen implantların üst kısmına oturtularak tutuculuğunun artması sağlanır. Bir dişin kaybı olması halinde dişin her iki yanında bulunan dişlerin küçültmeye gerek kalmadan eksik diş yerine bir implant yerleştirerek üzerine tek bir kaplama uygulanabilir.

 

İmplant Doğal Diş Gibi Görünür Mü?

İmplant tedavisi kemik ve diş eti altında yerleştirilir. Bu nedenle üstüne yapılan dişle herhangi bir uyumsuzluk veya görüntü bozukluğu söz konusu olmaz. Özellikle son zamanlarda gelişen zirkon üst yapılar sayesinde ön bölge estetiğinde bile hastanın kendi dişlerini tam bir uyum sağlayabiliyor.

İmplant Her Yaşta Uygulanabilir Mi?

İmplant her yaşta uygulanabilir sadece gençlerde kemik gelişiminin henüz tamamlanmaması durumunda gençlere önerilmez. Gençler için implant tedavisi yaşı olarak kızlarda 16 ya da 17 erkeklerde ise 18 yaşına kadar gerçekleşebiliyor. Erişkinler için üst yaş sınırı bulunmaz. Genel sağlık durumu yerinde olan her yaştaki insana İmplant tedavisi uygulanabilir. Yaşlı insanlar daha çok diş kaybettiklerinden ve çene kemiklerinde erimeler meydana geldiği için diş implantlarına daha çok gereksinim duyarlar. İmplantın yapılmasının mümkün olmadığı durumlar ise bazı bedensel rahatsızlıklara ya da engeller nedeniyle implant yapılmaya sakıncalı olabilir. Bunlar kronik hastalığı olup risk grubundaki olan bireylere implant tedavisi tavsiye edilmez. Firmamız uzman ekip ve son teknolojik ekipmanlarla kaliteli hizmet sunuyoruz. Detaylı bilgi için 05324493368 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

FİYAT AL

Aşağıdaki formu doldurarak hemen fiyat alabilirsiniz. Formdaki alanları dikkatle doldurmanız önemlidir.