İmplant Üstü Sabit Protezler - Cerrahi Diş

İmplant Üstü Sabit Protezler

İmplant Üstü Sabit Protezler

İmplant üstü protez sabit olan protezler ve köprü uygulaması tam çene dişsizliği ve bazı dişlerin eksikliğinde yapılabilen uygulamalardır. implant üzeri parçalara yapıştırılarak veya vidalanarak sabit durumda kullanılan protez uygulamasıdır. Tamamen dişsiz olan ağızlarda eğer kişilerin genel sağlığında implant işlemi için engel olacak bir durum söz konusu değilse sabit implant üstü protez için dört ila sekiz  tane implant uygulanır. Bu protez dişlerin üzerine uygulanabilen sabit protezler klasik metal seramikten veya seramikten üretilen protezlerdir.

İmplant destekli sabit kaplama ve köprü uygulaması ağzın içinde sabitlendiğinden ötürü takıp çıkarılma işlemi olmayan protezlerdir. Hastalar implant üstü protezlerini günde iki defa fırçalamay özen göstermesi gerekir. Bir diş implant üstü kaplaması bulunan kişi diş ipi yardımı aracılığı ile implant üstü protezi temizleyebilir. 

Kişi implant üstü bir kaplamaya sahipse iş ipi yardımı ile temizleme işlemi yapabilir. Diş ipleri ile temizlemeniz mümkündür. Bunlara ilave olarak ağız duşu denilen ağız içi yıkayıcı cihazlarla ağız temizliği destekleyebilirsiniz.

İmplant Üstü Hareketli Protezler

İmplant  üstü hareketli olan protezler hiç dişi bulunmayan bireylerde yerleştirilen implantlardır. İmlant üzerine yapılır hasta tarafından takıp çıkarılabilen protez çeşididir. Çene kemiği ve hastanın genel sağlığı tedavi bakımından uygunsa alt ve üst çeneye iki ila dört üzeri implant üstü hareketli protezler yapılması mümkündür. Özellikle tam damak  protezi kullanılan hastalarda aşırı kemik erimesi nedeniyle protezler yemek yeme ve konuşma sırasında yerinden devamlı çıkabilir. 

Tam damak prorezine alışmakta zorlanan, protezi çok hareket eden damakları tahriş ederek rahatsızlık veren bireylerde çenelere uygulanan implantlar üzerine implant üstü protez bağlanarak sabitlenmesi ile protez harekete ortadan kaldırılmış olur.  Bu şekilde kişiler rahatça çiğneme ve beraberinde konuşma fonksiyonlarını yerine getirme imkânı bulur. Kişilere güven ve rahatlık sağlanır, sosyal hayatlarını daha rahat devam ettirebilir.

İmplant Üstü Hareketli Protezlerin Bakımı

İmplant üstü hareketli protezlerin bakımından hastalar özellikle her günün sonunda veya günün içinde belirli bir süre protezlerini çıkararak ağız içi dokularının dinlenmesine olanak sağlaması gerekir. Hasta protezleri çıkardıktan sonra akan bir suyun altında sıvı sabun ve yumuşak bir fırça ile fırçalayarak temizliğini gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde dişlerde kalan yiyecek artıkları temizlenmiş olur. 

Ayrıca implant üstü hareketli protezler özel üretilen tabletler ile de temizlenmesi mümkündür. Fakat bu implant üstü protez  temizliğinde diş macunu kullanılmamalı protezler aşırı sıcak su altında yıkanmaması gerekir. Aşırı sıcak suda yıkanan protezlerde tahriş olma olasılığı yüksek olabiliyor. Zamanla protezlerin bozulmasına sebep oluyor. Firmamız alanında uzman ekip son teknoloji ekipmanlarla ile kaliteli hizmet veriyor. Daha detaylı bilgi için 0 532 449 33 68 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İmplant Üstü Protez

İmplant üstü protez diş eksikliği implant uygulaması ile giderebilmek ve hastalarda kullanılan protezlere implant üstü protezler denir. İmplantlar bir diş eksikliğinden bütün ağız da diş olmamasına kadar pek çok hastada uygulanan bir yöntemdir. İmplant üstü protezler doğal dişleri taklit eden materyallerden tasarlanıp üretilir. Bu şekilde hasta ya kendi dişlerine uygun yapay diş yapılır. İmplant üstü protez sabit ve hareketli olmak üzere iki çeşit yapılabiliyor. 

Hastaların çene kemiği yapısı radyografik muayeneler sonrasında implantların yeri ve sayıları uygulanacağı olan bölge kararlaştırılır. İmplant üstü protez kişinin problemli olan dişin yanında bulunan sağlam dişe herhangi bir yontma ya da törpü işi uygulanmadan bütünlüğü korunarak boşlukta ki bölüme implant üstü protez yapılmasıdır.

 

 

FİYAT AL

Aşağıdaki formu doldurarak hemen fiyat alabilirsiniz. Formdaki alanları dikkatle doldurmanız önemlidir.