İmplant Yönteminde Nelere Dikkat Edilir? - Cerrahi Diş

İmplant Yönteminde Nelere Dikkat Edilir?

İmplant Yönteminde Nelere Dikkat Edilir?

Çene kemiği sağlam değilse, çene kemiğine aşı yani çene kemiğini güçlendirmek gerekir. Yerli implant fiyatları belirlenirken çene kemiğinin yapısı, uygulanacak olan implant çeşidi de önemlidir. Çene kemiği naklinde implantın çene kemiği ile bütünleşmesi 2-3 ayı bulur. İmplant uygulamak aslında çok kolay ancak yüksek düzeyde mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi görenlerden görüldüğü gibi hasta birkaç seansta yepyeni dişleriyle gelip gider. 

Söz konusu implant yöntemi bazı durumlarda karmaşık bir işlem gibi gelebilir. Çünkü bu aşamada implant seçimi, hastanın implanta engel olacak herhangi bir hastalığı olup olmadığı, implant çeşitleri, boyutu ve şekli gibi birçok süreç bulunmaktadır. Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu nedenle implant kısa vadeli bir çözüm değil, uzun vadeli bir çözümdür.

Neden İmplant?

Diş kaybı, travma, diş eti hastalığı ve ileri çürükler nedeniyle bu yöntemin uygulanması yaygındır. Diş kaybı, estetik problemlerin yanı sıra çiğneme ve konuşma problemlerine de neden olur. Estetik, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının iyileştirilmesi de implant tedavisi ile sağlanmaktadır. Peki, Yerli implant fiyatları çok mu pahalı? Önce doktor hastayı analiz eder ve çene ve kemik yapısını inceler. 

O zaman hastanın implant tedavisine uygun olup olmadığına bağlıdır. Ardından implant yerleştirme aşaması başlar. İmplant diş etlerinin altına yerleştirilir. Ardından implant ve çene kemiğinin kaynaşması için bir süre bekleyin. Daha sonra implantın üzerine bir iyileşme vidası yerleştirilir. İyileştirme sonrası gerekli testler yapılır. Daha sonra porselen stand yerleştirilir. Tüm bu işlemlere göre fiyat belirlenir.

Yerli İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları ve özellikle de Yerli implant fiyatları günümüzde en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Ağzında sıra sıra olması gereken dişlerinden eksik dişi olanlar için tedavi yöntemlerinden biri olan implant tedavisi, bir veya birden fazla diş kaybının doğal dişe yakın bir yerde yapılmasıdır. Tedavinin yüksek faydaları nedeniyle popüler hale gelmiştir. Ancak implant fiyatları bu aşamadaki hastalar için endişe kaynağıdır.

İmplant Nasıl Yapılır?

Yerli implant fiyatları, bir veya daha fazla dişini kaybetmiş hastalarda kullanılan protez diş uygulaması sırasında kullanılacak malzemeler ve tedavi süreci ile ilgili olarak çeşitlilik gösterebilir. İmplant fiyatları nispeten yüksek olmasına rağmen implant dişler doğal dişlere en yakın sonuçları vermektedir. 

İmplant dişler diğer dişlerden destek almadıkları için doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alırlar. İmplant uygulamasında önce dişeti açılır ve çene kemiğine bir delik açılır. Bu delik implantın sığabileceği kadar geniştir. İmplant yerleştirilir ve açılan diş kök boşluğunun üzerindeki dişeti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir.

 

Köprü ve İmplant Arasındaki Fark Nedir?

Diş kaybı durumunda implant dışındaki yöntemler tercih edilir; köprü ve taç uygulamaları. Eksik dişin etrafındaki dişler sağlıklı değilse köprü tercih edilebilir. Bu duruma doktor karar verecektir. Zamanla ağız yapısındaki değişiklikler protezin hareket etmesi, kırılması ve yenilenmesi gibi durumlara yol açabilir. İmplantlar uzun vadede bu sorunları yaşatmaz. Ancak kısa vadede implant mı daha uygun yoksa diğer alternatifler mi sorusuna baktığımızda implantın uygun ve kullanışlı olduğu aşikâr. 

Fakat uzun vadede implant diğer tüm uygulamalardan daha uygun olacaktır. Yerli implant fiyatları uygun rakamlar ve kaliteli işçilikle sizleri bekliyor. İmplantlar tıpta kullanılan titanyum malzemeden yapılır. Bu sayede kemik yapısı ile uyumludur ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Tek bir diş eksikliği düşünüldüğünde bile, bu eksikliğin bir implant tedavi yöntemi ile giderilmesi size büyük avantajlar sağlayacaktır. Uzman ekip ve son teknolojik ekipman kullanılarak hizmet veriyoruz. 0532 449 33 68 numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

FİYAT AL

Aşağıdaki formu doldurarak hemen fiyat alabilirsiniz. Formdaki alanları dikkatle doldurmanız önemlidir.