Dil Seçiniz

Çene Cerrahisi

Cerrahi Kliniğinde Hangi Tedaviler Uygulanmaktadır?

Dişlerin olağan ve cerrahi çekimleri
Gömülü diş operasyonları
İmplant yerleştirilmesi
20 yaş diş operasyonu
Çene kist ve tümörlerinin operasyonları rekonstrüksiyonu
Preprotetik cerrahi operasyonları
Çene- yüz kırıklarının cerrahi tedavileri
Ortognatik cerrahi operasyonları
Çene eklemi operasyonları
Gibi çene-yüz bölgesi ile ilgili operasyonların/tedaviler yapılır.

Sinüs baş kemikleri ortasındaki hava boşluklarına denir.

Sinüslerimizin altlarında bulunan dişlerimiz çekildiğinde sinus tabanı vakit içerisinde çekim yapılan boşluğa gerçek sarkar ve bu bölgedeki kemik hacmi azalır. Kemik içerisine tam olarak yerleştirmek istediğimiz implantlar içinse bu kemik yetersiz kalmakta. Azalmış kemik oranının arttırılması için sinüs tabanının cerrahi operasyonla yükseltilmesine sinüs lifting denir

Lokal anestezi ile yaklaşık yarım saat sürer.

Operasyon sonrası ağrı kesici ile geçebilecek boyutta hafif ağrılar oluşabilir.

2-3 hafta uçak seyahatine çıkılmaması, hamama gidilmemesi yahut çok sıcak banyodan uzak durulması, dalış yapılmaması, sert hapşırmama yahut hapşırırken ağzın açık olmasına dikkat edilmesi gerekir. Buz kompres uygulanmasına ise 48 saat , 10 dakikada bir tutularak devam edilmelidir.

Bölgeye uygulanan greftin sert doku haline gelebilmesi için 5-6 aylık bir mühlet boyunca bölgenin düzgünleşme mühleti vardır.

Yükseltilen kısmın altında kalan çene kemiğinde, implantların kemiğe sıkıca tutunabileceği kadar kemik yüksekliği var ise ( en az 3 – 5 mm ) tıpkı seansta implantları da yerleştirilebilir.

Ağız içinde rahatça görülemeyen, dişeti hududunda kırık olan ya da gömük dişlerin çekiminde kullanılan tekniktir. Birtakım durumlarda dişin üzerinde kaldırılması gereken kemik bulunabilir. Çekilecek diş kısımlara ayrıldıktan sonra çıkarılması gerekebilir. Bu durumda da cerrahi çekim uygulanır. Olağan çekimde olduğu üzere lokal anestezi ile süreç yapılabilir.