Vidalı Diş Nasıl Yapılır? - Cerrahi Diş

Vidalı Diş Nasıl Yapılır?

Vidalı Diş Nasıl Yapılır?

Vidalı diş nasıl olur diye merak edenler için eksik olan dişlerin olduğu bölgedeki çene kemiğine vidaların yerleştirilmesi ile yapılır. Bu aşamadan sonra bu vidaların üst kısmına protez diş uygulanır. Sonuç olarak bu vidalı diş, diş kökü görevini üstlenir. Hastanın ihtiyacına göre tek bir tane veya diş takımı olarak yapılması mümkündür.

Vidalı Diş Nasıl Takılır?

Vidalı diş taktırması gerekenlerin kesinlikle bu alanda uzman doktorların bulunduğu bir diş hastanesinde yaptırması gereklidir. Vidalı diş takılması için önce hastanın kaç tane dişe ihtiyacı olduğuna ve hangi türde olması gerektiği tespit edilir. Hastaya uygun yapıda vidalı diş tasarlanması yapılarak özel bir şekilde üretilir. Ve çene kemiğine uygulama yapılır. Dişler takıldıktan sonra vidalı dişin kemik ile uyum sağlaması yani kaynaması beklenir.

Vida Diş

Vidalı diş diş implantına verilen isimlerden bir tanesidir. Eksik olan dişin bulunduğu alana yerleştirilen yapay diş kökleridir. Operasyon titanyum vidaların çene kemiğine yerleştirme yapılarak uygulanır. Eksik olan dişlerin yerine kalıcı bir şekilde protez diş yerleştirilmesi sağlanır. Kullanılan vida diş kalitesine göre fiyatlar değişir.

 

Vidalı Kaplama Diş, Vidalı Diş Zararları

Vidalı kaplama diş yerleştirilen implantın üst kısmına kaplama ile doldurması ile uygulanır. Eğer eksik olan tek diş bulunuyorsa 1 tane kaplama yapılması boşluğu kapatmak için yeterli olur. Fakat 3 ya da 4 tane diş eksik olduğu durumlarda iki tane implantın üst kısmına 3 ya da 4 tane kaplama uygulanarak kapatılması mümkündür. Birden çok diş eksikliği bulunuyorsa vidalı kaplama diş yöntemi etkili olan bir uygulamadır.

Vidalı diş zararları ile alakalı dile getirilen şikâyetlerin birçoğu yanlış ve kalitesiz malzeme kullanımından ve yanlış yapılan operasyon şeklinden kaynaklanmaktadır. Vidalı diş yapımında alanında uzman diş doktorlarına danışıldığında hastaya uygun ve kaliteli materyallerden üretilmiş dişlerin uygulanması halinde zarara yol açma olasılığı oldukça düşüktür. Vidalı diş yaptıranlar takıldıktan sonra doktorun tavsiyelerine uyması alkol ve sigara tüketilmemesi ağız ve diş bakımına düzenli bir şekilde yapması da alınması gereken önlemler arasında yer alır.

Vidalı Damak Diş, Vidalı Diş Tedavisi

Yeni implant uygulamaları sayesinde damak diş yerine vidalı diş kullanmak pek çok hastanın talep ettiği bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Vidalı damak diş sisteminde alt ve üst çeneye yerleştirilmiş olan implantların üst kısmına protez dişler yerleştirilir. Bu yöntem çoğunlukla pek çok dişin eksik olduğu hastalara uygulanır. Diğer alternatiflere karşılaştırıldığında daha uygun maliyetli ve daha kolay temizliği yapılan bir implant türüdür.

Vidalı dolgu diş veya vidalı diş protezi bazı hastalar için başta daha maliyetli olsa da yalnız bu tedavinin uzun seneler sürecek bir tedavi olduğu göz önünde bulundurulması gerekir. Yapıldıktan sonra doktorun tavsiyeleri dikkate alınır dişlere iyi bir şekilde bakılır ve düzenli kontrol uygulanırsa 20 ile 30 sene arasında ömrü vardır. Ayrıca protez köprü gibi yöntemlerle karşılaştırıldığında günlük hayatta daha kullanışlı olan bir tedavi yöntemidir.

Vidalı Diş Teli

Vidalı diş teli tedavisi konumu bozuk olan dişleri düzeltmek amacı ile çene kemiğine yerleştirilmesi ile uygulanır. Dişler üzerindeki kuvvetten dolayı gerçekleşen kaymaları engellemek için ya da düzeltmek için bu yükü taşımada destekleyici olması maksadı ile ihtiyaç duyan bölgedeki çene kemiğine minik bir vida yerleştirilir. 

Bu vidanın yerleştirilmesi için ilk önce operasyon edilecek bölge lokal anestezi ile uyuşturma işlemi yapıldıktan sonra gerekli olan bölgede bir delik açılarak vida kemiğe uygulanır. Uzman bir ekip son teknoloji ekipman kullanarak kaliteli hizmet veriyoruz. Detaylı bilgi için 05324493368 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

 

FİYAT AL

Aşağıdaki formu doldurarak hemen fiyat alabilirsiniz. Formdaki alanları dikkatle doldurmanız önemlidir.