Zirkonyum Nerelerde Kullanılır? - Cerrahi Diş

Zirkonyum Nerelerde Kullanılır?

Zirkonyum Nerelerde Kullanılır?

Genel beden sağlığı açısından daha faydalı olan ve yeni yapılan dişlerin estetik olarak daha başarılı görünümler elde etmesine yardımcı olan zirkonyum aslen tıbbın diğer alanlarında da kullanılan çok sağlam bir malzeme olarak bilinir. 

Zirkonyum başta kalça eklem protezleri olmak üzere bedenin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilmiş olan tedavilerde kullanılmış ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi ya da zararının bulunmadığı ortaya konmuştur.

Zirkonyum İmplant Sağlam mıdır?

Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı sebebiyle zirkonyum implant son derece sağlamlık gösterir. Zorlu şartlarda dayanabilecek bir madde olduğundan diş implantlarında güçlü bir performans gösteren zirkonyum kolay kolay zarar görmez ve aşınma gerçekleşmez. 

Metale alerjisi bulunan hastalar tarafından hiçbir alerjiye sebep olmadığından kolaylıkla tolere edilebilir ve kırılmalara dayanıklı oluşu biyolojik uyumluluğu sayesinde implant tedavi aşamasında ideal bir kullanım olanağı sağlar. Diş eti sorunları oluşmaz. Işık geçirme özelliği bulundupu için  implant diş tedavilerinde estetik görünüm yakalamış olursunuz.

Zirkonyum İmplant Nasıl Ortaya Çıktı?

Avrupa’da senelerdir yaygın kullanımı gerçekleşen zirkonyum implant çeşidi ülkemizde de kullanımı yaygınlaşmaya başlamış durumdadır. Daha evvel geleneksel diş restorasyon uygulamalarında yapılan dişlerin altına yerleştirilen ve tel bir tabaka ile dişler güçlendirilmeye çalışılırdı. 

Fakat zaman içinde hem kimi hastaların yaşamış olduğu sorunlar hem de daha sağlıklı ve ideal bir çözüm arayışı sonrasında ortaya çıkmış olan zirkonyum implant uygulaması yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum implant diş estetiği sağlamlık uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılmış olan en yüksek noktalarda bulunuyor. Zirkonyum diş kaplamalar ile bu konuda gerek diş doktorları gerek hastalar memnun edici sonuçlar elde ediyor. Biyolojik olarak tam uyum ve doğal görünümü yakalamak için estetik ve mekanik direnç gibi istediğiniz bütün özelliklere sahip olan bu sistemde altyapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum elementi yaygın olarak kullanılıyor. 

Zirkonyum alt yapılı porselen hem dişlerde kullanılabilecek kadar estetik olmaları hem de arka dişlerde kullanılabilecek derecede sağlam olmaları nedeniyle güven içinde tercih ediliyor. Zirkonyum diş fiyatları hakkında kesin bilgi vermek doğru değildir. Uygulanacak tedavi her hastada farklılık gösterecek için fiyatlar da ona göre belirleniyor.

Zirkonyum İmplant 

Zirkonyum implant eksik olan dişlerin yerine doldurmak maksadı ile yapılan diş tedavisinde tercih edilebilen farklı ve oldukça avantajlı bir implant yöntemidir. Son senelerde yüksek teknoloji kullanılarak üretilmiş zirkonyum implantlar en az titanyum kadar sağlam ve dayanıklı bir malzemedir. 

Ayrıca implant yüzeylerinde hiç bir şekilde alüminyum salınımı bulunmaz. Zirkonyum implantlar metal barındırmadığından ötürü beden ile uyumdur. Bu da bağışıklık sistemine herhangi bir etki etmeyeceği ya da zararlı olmayacağı anlamına gelir.


Estetik Diş Kaplama

Ön dişler bölgesinde kaplama ihtiyacı ortaya çıktığı zaman yapılacak Diş kaplamasının estetik olması büyük önem arz eder. Estetik görüntü sağlamak için malzemenin diş yapısı ile benzer uyumda olması gerekir. Porselen diş kaplamalar gibi içinde metal yer alan kaplamalar estetik olarak iyi sonuç sunmazlar. Çünkü metal hem ışığı geçiremez hem de koyu renkli bir malzemedir. 

Uygulanan kaplamanın çevre dokular ile biyolojik anlamda uyum sağlaması yapılan diş kaplamasının estetik özelliklerini büyük ölçüde etki eder. Alerji ya da renk değişikliği gibi problemler ortaya çıkaran porselen diş kaplamalar bu sebeple estetik ön diş kaplamalarda artık tercih edilmiyor. Firma olarak bu konuda kaliteli hizmet verilir. Detaylı bilgi için 0532 449 33 68 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

 

 

FİYAT AL

Aşağıdaki formu doldurarak hemen fiyat alabilirsiniz. Formdaki alanları dikkatle doldurmanız önemlidir.