İmplant Diş Kimlere Yapılabilir? - Cerrahi Diş

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

Genel sağlık durumu uygun olan sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyecek kadar kemiği bulunan iyi ağız bakımı gerçekleştiren bireyler implant tedavisinde uygulanıyor, oldukça yüksek başarı oranı elde ediyor. Birtakım durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli oranda bulunmaz ise ya da kemik kaybı fazla ise ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun bir alt-yapı  elde edilerek implantlar yerleştiriliyor.

İmplant Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadardır?

İmplant fiyatları 2022 implant markasına göre çeşitlilik gösterebiliyor. Yerli implant fiyatları bir diş için diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına göre değişiklik gösteriyor. İthal yabancı implant fiyatı marka olarak aynı implant kullanılsa dahi diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti çeşitli fiyatlarla sunabilmektedir. İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus vardır. 

Bu hususta şu şekilde uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin çok iyi tecrübeye sahip olması gerekir. Bu konuda çok tecrübesi olmayan bir hekime ya da sadece reklam politikası ile hastalara hitap eden hastanelerin aynı ürünü ve hizmete uygulamış oldukları 2 ya da 3 katına ulaşan fiyatlarla tedavinizi gerçekleştirmemeniz tavsiye edilir.

İmplant Fiyatları 2022

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek amaçlı yapılan yapay diş köklerine iflas denir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan oldukça uzun ömürlü ve yaşam boyu problemsiz şekilde kullanılan daha çok titanyumdan yapılmış olan vidalardır. İmplant fiyatları 2022 genellikle kullanılmış olan malzemeler sebebiyle farklılık gösterebilir.

 

Yerli İmplant Fiyatları

Yerli implant fiyatları 2022 pek çok implant markasına göre daha uygun olduğunu belirtmeliyiz. Uzun zamandır başarılı bir şekilde kullanılan implant tedavisi bütün dünyada bu konuda bir hareketlenmeye neden olmuştur. Türkiye’de bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamış ve yerli implant markası üretmiştir. Bu yerli implant markası yaklaşık olarak 10 senedir bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir ve başarılı bir şekilde uygulanabiliyor.

İmplant Tedavisi Sonrası Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler

Operasyon sonrası 2 saat süre boyunca herhangi bir gıda yememeniz ve sıvı içmemeniz tavsiye edilir. İlk 24 saat boyunca içeceklerden uzak durmanız ve sadece yumuşak soğuk yiyecekler soğuk püre süt ürünleri ve dondurma gibi gıdalar tüketmeniz tavsiye edilir. İlk hafta aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınmanız gerekecektir. Operasyon sonrasında pıhtılaşmayı kanamayı durdurmak için yumuşak siteril bir tampon ile yumuşak baskı uygulanması tavsiye edilir. İlk 24 saat tükürükte kan görülmesi gayet normal karşılanır. Hatta sabah uyandığınızda yastığınızda da kan izlerine rastlayabilirsiniz. 

Operasyonun gerçekleştiği akşam dişlerinizi fırçalamamanız gerekir ve herhangi bir gargara kullanmayınız. Operasyon sonrası 36 saat geçtikten sonra ağzınızı günde iki defa ağız gargarası ile ya da tuzlu suyla gargara yapılması tavsiye edilir. Operasyon uygulanmış bölge tamamen iyileşme gerçekleşene kadar sigara ve alkol kesinlikle tüketilmemesi gerekir. Diş doktoru tarafından verilmiş olan antibiyotik ya da ağrı kesici var ise tavsiye edilen şekilde kullanmanız gerekir.

İmplant  Fiyatları Ne İçin Sabit Olmaz?

İmplant fiyatları 2022 konusunda etki eden önemli nokta uygulandıktan hemen sonra aynı gün dişin uygulanacak olması mı yoksa üç ay sonra mı yapılacağı konusudur. Konvansiyonel yöntemlerle implant yapıldıktan sonra yaklaşık olarak iki ay beklemek zorunda kalırken gelişen teknikler de aynı günde implant diş takılması mümkün olabilir. Hatta birçok vakada artık dişin çekildi gün implantın üzerine dişin tek bir anestezi ve operasyonla yapılabiliyor. 

Yapılan bu yeni tekniklerin vakalarda uygulanması halinde teknik hazırlık nedeniyle maliyet olarak da daha fazla olabiliyor. Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki üstüne gelecek olan dişin estetik kalitesi ve dişin hazırlanması aşamalarında kullanılan laboratuvar yöntemleri de farklı maliyetler ortaya çıkabiliyor. Firma olarak bu konuda her türlü hizmeti veriyoruz. İmplant fiyatları 2022 ve daha fazla bilgi için  532 449 33 68 nolu telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

FİYAT AL

Aşağıdaki formu doldurarak hemen fiyat alabilirsiniz. Formdaki alanları dikkatle doldurmanız önemlidir.