Dil Seçiniz

Dental Spa

Dental Spa

Merkezimizin sizler için oluşturduğu özel bir programdır. Dental SPA; ağız, diş ve diş etlerinin genel bakımıdır, ferahlatma işlemidir. Beyaz dişler, sağlıklı diş etleri ve ferah bir nefes için Dental SPA uygulaması yapılmaktadır.

Dental SPA paketi kapsamında; Diş taşı temizliği, diş eti tedavisi ve bakımı, plak temizliği ve kontrolü ile beyazlatma (bleaching) uygulamaları yapılmaktadır. İşlem sonrası, diş ve diş etlerinizdeki rahatlama, güvenle gülümsemeyi de beraberinde getirecektir.

Diş Taşı Temizliği Ve Diş Eti Bakımı

Dental SPA uygulamasında ilk olarak diş taşları temizlenir. Diş eti cebi özel solüsyonlarla yıkanır, bu bölgedeki tartar ve plak tamamen uzaklaştırılır. Diş eti sağlıklı hale getirilir ve ferahlaması sağlanır.

Dişleri sık yapıda olan kişilerde diş çürüklerine daha sık rastlanır. Çünkü fırçalama ile giderilemeyen artıklar diş boşlukları arasına yerleşir. Burada bakteri çoğalmasına, dolayısıyla diş çürümelerine ve ağız kokusuna neden olur.

Ağız duşu; dişlerin ulaşılması güç bölgelerine, diş aralarına ve diş eti cebi içine basınçla su göndermeye yarayan, diş etlerine masaj uygulayan, özellikle diş eti rahatsızlığı, dişlerinde çapraşıklık, dişleri çürümeye meyilli ve implant veya köprü protezi uygulanmış olan kişilerin fayda sağladığı işlemdir.

Ama unutmamak gerekir ki diş eti hastalığı sadece ağız bakımı eksikliğinden oluşmaz. Dişlerin çapraşıklığı, ağızda ki çürük dişlerin varlığı, yanlış ya da kötü yapılmış kaplamaların varlığı, hatalı çiğneme kuvvetleri de diş eti hastalığına neden olabilir. Ayrıca hamilelik sırasında ya da diabet gibi bazı sistemik hastalıklar ile birlikte de diş eti hastalığına daha yatkın hale gelebilirsiniz.

Dişlerin gelişimi sırasında alınan antibiyotikler, uorür gibi bazı ilaçlar ve geçirilen ateşli çocuk hastalıklar diş renklenmelerine neden olur. Bunların yanı sıra, diş renklenmelerinin en önemli sebebi boyar madde içeren yiyecek, çay, kahve ve kola gibi içeceklerin sık tüketilmesidir. Ayrıca, sigara, pipo vb. tütün içeren ürünlerin kullanımı dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olmaktadır. Klinikte hekim tarafından uygulanacak olan “Klinikte Beyazlatma (Office Bleaching)”, da, hekim önce diş yüzeyi temizliği yapar. Diş eti özel koruyucu bariyer ile kapatıldıktan sonra diş yüzeylerine beyazlatıcı ajan uygulanarak hekim kontrolünde işlem yapılır. İşlem 15-30 dakika arasında sürebilir ve bir veya birkaç seans tekrar edilmesi gerekebilir.

Çoğu vakada diş eti hastalığının tedavisi basittir. İlk tedavi genellikle diş hekimi tarafından özel aletler ve cihazlar kullanılarak diş dokuları çevresindeki diş taşlarının ve plağın uzaklaştırılması ile yapılan profesyonel temizlikten oluşur. Hasta da o zamandan itibaren dişlerini fırça, diş ipi ve ara yüz fırçası yardımıyla temizleyerek tedavinin ilk adımını tamamlar.

Büyümüş, çekilmiş diş etini, alveol kemiğinin erimesine bağlı olarak meydana gelmiş boşlukları ve kemik erimelerini tedavi etmek amacıyla lokal anestezi altında uygulanan cerrahi işlemlere peridontal operasyonlar denir. Bu operasyonlarda kayıp dokuların yeniden oluşumu hede enerek membran, kemik grefti gibi yardımcı biyomateryaller kullanılır. Operasyonlar sonrasında 3-6 ay aralıklarla kontrol gerekir.