Dil Seçiniz

All-On-Four Tedavisi

All On Four İmplant Tedavisi

Polikliniğimizde hiç dişi olmayan hastalara All On Four tedavisi uygulanmaktadır.

Birçok yararının olan ve konforlu bir ağız ve diş tedavisi imkanı sunan All On Four tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tam dişsiz hastalara, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunar.
  • Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.
  • Dental implant ameliyatı süresi daha kısadır.
  • Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar.
  • Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
  • Dizaynı tam diş protezlerine (damaklık) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır.

All On Four tedavisi, dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastalara uygulanabilir.

Ama unutmamak gerekir ki diş eti hastalığı sadece ağız bakımı eksikliğinden oluşmaz. Dişlerin çapraşıklığı, ağızda ki çürük dişlerin varlığı, yanlış ya da kötü yapılmış kaplamaların varlığı, hatalı çiğneme kuvvetleri de diş eti hastalığına neden olabilir. Ayrıca hamilelik sırasında ya da diabet gibi bazı sistemik hastalıklar ile birlikte de diş eti hastalığına daha yatkın hale gelebilirsiniz.

Her dental implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Ancak bu şikayetler, doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir.

Çoğu vakada diş eti hastalığının tedavisi basittir. İlk tedavi genellikle diş hekimi tarafından özel aletler ve cihazlar kullanılarak diş dokuları çevresindeki diş taşlarının ve plağın uzaklaştırılması ile yapılan profesyonel temizlikten oluşur. Hasta da o zamandan itibaren dişlerini fırça, diş ipi ve ara yüz fırçası yardımıyla temizleyerek tedavinin ilk adımını tamamlar.

Büyümüş, çekilmiş diş etini, alveol kemiğinin erimesine bağlı olarak meydana gelmiş boşlukları ve kemik erimelerini tedavi etmek amacıyla lokal anestezi altında uygulanan cerrahi işlemlere peridontal operasyonlar denir. Bu operasyonlarda kayıp dokuların yeniden oluşumu hedeflenir.

All On Four işlemi lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir prosedürdür. Ancak anksiyete ve korkusu yüksek düzeyde olan hastalarda sedasyon ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir.