Dil Seçiniz

Diş İmplantının Sağladığı Yararlar Nedir

Diş implant tedavisi kişiye son derece fayda ve yarar sağlar. İmplant diş tedavisi ile kişiler kaybetmiş oldukları dişleri yeniden kazanma şansı yakalar. Çok daha güvenli bir işlem ile yapılan diş implant tedavisi ile kişiler kaybetmiş oldukları dişleri en doğal bir şekilde kazanmasına katkıda bulunur.  Kişinin kendi dişi gibi bir görünüm sunan diş implant tedavisi aynı zamanda kişinin özgüveni için son derece önemlidir. Kaplama köprü ve diğer tüm işlemler kişinin dişlerine zarar verebilir. Ancak diş implant  tedavisinde böyle bir şey söz konusu bile değildir.

Diş implant tedavisi yapılırken kişinin diğer dişlerinin zarar görmemesi ve yapıların bozulmaması diş implant tedavisinin ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Kaplama veya yapılan diş işlemlerin kiminde sert veya kabuklu gıdaların kullanılması kişinin dişinde oldukça büyük sorunlara neden olabilir. Ancak diş implant tedavisinde böyle bir şey söz konusu değildir. Diş implant tedavisinde kişi istediği şekilde yiyip içebilir. Aynı zamanda yapılan implant diş tedavisi son derece uzun ömürlü olup aksi takdirde bazı doktorların ömürlük garantisi verdiği bilinir.

İmplant Diş

İmplant Diş çene kemiği içine yerleştirilen bir vidadır. İmplant diş ve diğer tüm imkânlar teknolojinin sunduğu nimetlerden birisidir. Eksik veya yapılması gereken dişler kişide oldukça fazla sorunları da beraberinde getirir. Buda kişiyi oldukça olumsuz etkiler. Diş sorunu kişinin sosyal ve psikolojisini oldukça kötü etkiler. Kişi zaman içinde kendine olan saygısını ve özgüvenini kaybeder. Bu nedenden dolayı kişiler diş implant tedavisine ihtiyaç duyarlar.

Diş implant tedavisi olacak kişiler öncelikle kapsamlı araştırma yaparak istenilen özelliklere sahip doktor adayı bulunması gerekir.  İyi bir doktor iyi bir tedavi olup aksi takdirde kişinin durumu ve diş sağlığı olumsuz etkilenir. Hem görünüş hem de sağlık açısından oldukça sıkıntı yaratan bu dişler için Uygulanan implant diş tedavisinde ise merak edilen bir konu nasıl ve ne şekilde yapılacağıdır. Çene kemiği içine uygulana  bu vidalar ise titanyumdan yapılıp kişiye herhangi bir zarar vermez ve eksik dişlerin tedavisinde kullanır.

Bu tedavide öncelikle vida yapılacak olan diş üzerine diş protezi yerleştirilir. Diş implant dişte kök görevi yerini görüp kişinin kendi dişi gibi rahat olmasına katkıda bulunur. Böylelikle kişi yeme ve içme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. İmplant tedavisi yapacak olan kimseler önceden röntgen çekimi yapması ve bu sayede çene ve yüz kısmında herhangi bir sorun var mı diye kontrol olur. Aksi takdirde kişi için bir takım riskler meydana gelmiş olur. Böylelikle çene ve yüz gelişimini tamamlamış olan herkese bu tedavi işlemi yapılabilir.

Diş İmplant Tedavisi

Diş implant tedavisi son derece etkili bir işlemdir. Bu tedaviyi olacak kimseler genel olarak dişi sorunlu veya olmayan kimselerdir. Gelişen teknoloji ve sunulan imkânlardan biri olan diş implant tedavisinde titanyumdan yapılan ve diş kökü görevi gören bir sistemdir. Aynı zamanda diş implant tedavisi yapılırken baza alınması gereken bir takım şeyler vardır.

İmplant diş tedavisinde kişinin dişinin kurtarılamaması veya da kaybedilmesi olmuş olması gerekir. Bu uyum için ise gereken süre ise üç aydır. Bununla birlikte yapılacak olan diş ve dişinin sayısına göre ise bu zaman dilimi değişiklik gösterebilir. Kemik ile titanyumun uyuşmasını üç ay bekledikten sonra eğer hastaya bir adet dişi implant tedavisi uygulanacak ise süre on veya otuz dakika arasında Farklılık gösterir. Yani kısaca dört ay sürecek bir işlemden bahsedilmektedir.