Dil Seçiniz

Estetik Diş Kliniği

Diş sağlığı ve diş estetiği insanların hem kişisel sağlığı hem de sosyal ilişkileri açısından büyük önem kazanıyor. Doğal ya da sonradan yaşanan gelişmelerle dişlerin olması gerektiğinden daha farklı görünümleri herkesi rahatsız eder. Bu konuda herkes Estetik Diş Kliniği arayışına giriyor. Peki, nedir diş estetiği? Dişlerin genel görünümü ile ilgili yaşanan problemler için kullanılan bir uygulama türüdür.

Diş Estetiği Nedir?

Dişlerinizin ağzınızda bir inci gibi bembeyaz sıralanması herkese hoş gelir. Bu güzellik ise insanların özgüvenini de artırarak rahatlamasını ve mutluluğunu sağlar. Diş estetiği için kullanılan yöntemler birbirinden mutlaka farklıdır. Kişinin ağız ve diş yapısına göre belirlenen yöntemlerle dişin doğal görünüme kavuşturulması, eğriliklerin düzeltilmesi, doğal diş renginin sağlanması gibi pek çok iş yapılır. Gerekli diş bakımlarınız ve estetiği için Estetik Diş Kliniği size en uygun fiyatlarla en güvenilir tedavi yöntemini uygular.

Diş Estetiğinin Önemi

Diş estetiği her açıdan ve herkes için çok önemlidir. Sizin de diş estetiğine ihtiyacınız varsa hiç düşünmeyin. Dişler sosyal hayatı etkileyen önemli bir faktördür. Birine hitap ederken, bir yerde sohbet ederken, gülerken herkesin ilk dikkat ettiği şey dişleriniz olacaktır. İletişim kurarken dişlerin kötü veya çarpık görünmesi sizi de karşınızdaki kişiyi de rahatsız eder. Bu da hayatı çekilmez kılıyor. Hoş bir gülümseme daha sağlıklı iletişim kurmada son derece etkilidir.

Bu nedenle doğuştan diş sorunu olmayanlar ve dişleri uyum içinde sıralananlar çok şanslı olarak tanımlanır. Ancak doğuştan veya başka faktörlerden dolayı diş yapısında sorun yaşayanlar da bu sorunu çözebilir. Diş estetiği uygulaması ile dişler sıra sıra dizilebilir. Muhteşem dişler ve huzurlu gülüşler için Estetik Diş Kliniği sizin için en uygun yöntemleri bulacaktır.

İmplant Ve Diş Estetiği

Diş implantı titanyumdan yapılmış bir diş köküdür. Titanyumun kullanılmasının nedeni ise kısa sürede insan vücuduna uyum sağlaması ve ağızda çeşitli tatların oluşmasını engellemesidir. Diş estetiği yapılırken genellikle tek diş kusurları için uygulanan diş implantı, komşu dişlerden destek almadan çene kemiğine uygulanan implantlar kullanılarak yapılır.

Estetik Diş Kliniği ile implant çene kemiğine uygulandıktan sonra 3 ay içerisinde implantın tamamen oturması beklenir. Bu işlemden sonra dişlerin yapılması aşamasına geçilir. Dişleri tasarlamak ve estetik bir görünüm elde etmek için kişinin istekleri doğrultusunda işlem gerçekleştirilir. Bu işlem ortalama 3 ile 10 gün arasında tamamlanır.

Diş Estetiği Kaç Seansta Yapılır?

Elbette buna kararıvermek için uzman doktorların dişlerinizi görüp yapılması gerekenleri planlamaları gerekiyor. Günümüzde diş estetiği eskisi gibi uzun süreli bir uygulama değildir. Gelişen teknoloji ve top alanında meydana gelen yenilikler sayesinde diş hekimliği için de yeni yöntem ve teknikler ve yeni cihazlar geliştirilmiştir. Söz konusu bu imkânlar sayesinde bazı diş estetiği uygulamaları bir seansta, çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Estetik Diş Kliniği ile tek seansta gülüş estetiği, lamine diş kaplama, tam seramik köprü uygulaması ve porselen dolgu uygulaması gibi uygulamalar yapılabilir.

Bu gibi durumlarda ileri teknolojinin sunduğu kameralar ile diş ölçüsü alındıktan sonra dijital kamera kullanılarak görüntü alınır ve 3 boyutlu olarak veri ortamına aktarılır. Hasta ve doktor arasında dişin görünümü belirlendikten sonra yeni diş cihaz tarafından özel porselen bloklardan kazınır ve işlem tamamlanır. Bu uygulama sayesinde diş problemi olan kişiler birden fazla seansa gerek kalmadan tek seansta istedikleri sonuçlara ulaşabilirler. Firmamız tarafından en uygun fiyatlarla diş estetiği hizmeti veriliyor. Uzman ekibimiz ve son teknolojik ekipman kullanılarak hizmet veriyoruz. 0532 449 33 68 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.