Dil Seçiniz

Hollywood Gülüşü Kimlere Uygulanır?

Hollywood gülüşü hollywood smile olarak da adlandırılır. Hollywood gülüşü uygulaması Hollywood yıldızlarının gülümsemelerinden esinlenerek geliştirilen bir gülüş biçimidir. Bu gülüş biçiminde temel amaç kişinin kusursuz bir diş  ve diş eti görünümüne kavuşmasıdır. Simetrik, sağlıklı ve beyaz diş görünümüne ulaşmak hedefleniyor. Bu işlem gülüş tasarımı uygulaması ile yapılıyor.

Hollywood Gülüşü Kuralları Nelerdir?

Hollywood gülüşünün gerektirdiği bazı standartlar vardır. Hollywood gülüşü için kişinin derin bir gülme hattı olması gerekir. Kişinin gülümsemesiyle beraber üst azı dişlerine kadar bütün dişleri görünmelidir. Aynı zamanda üst ön diş dişler düzgün olmalıdır. Kişinin üst dişlerine dolgu gibi işlemler yapılmışsa bunların görünmemesi gerekir.

Üst kesici dişler diğer dişlerden daha önde ve belirgin olmalıdır. Alt kesici dişler gülerken görünmelidir. Gülüş sırasında üst dişe etlerinin en fazla 2 mm görünmesi gerekir. Bunun yanında dudakları simetrik olmalıdır. Dudakların genişliği yüz genişliğinin yarısı kadar olmalıdır. Hollywood gülüşü için diş ve diş eti müdahaleleri ile birlikte dudak dolgusu ve botoks gibi işlemlerin de uygulanması gerekebiliyor.

Hollywood Gülüşü Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü yaptırmanın sağladığı pek çok faydası vardır. Hollywood gülüşü ile kişinin beklentilerinin gerçekleşebilmesi için hasta ile doktor arasındaki iletişim oldukça önemlidir.  Doktor hastanın beklentilerini doğru bir biçimde anlayabilmeli ve o doğrultuda uygulamaya başlanmalıdır. Hollywood gülüşü tasarımı ile estetik ve simetrik dişlere ulaşmak mümkündür. Diş ve diş etleri sağlıklı bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Hollywood gülüşü işlemi kişinin yüzü için en ideal gülüşün belirlenmesini sağlayarak enerjik bir görünüm elde etmeye yardımcı oluyor. Ağız ve diş problemleri nedeniyle ortaya çıkan özgüven sorunları gideriliyor. Kusursuz bir gülüş kişinin hem özgüven kazanmasına hem de mükemmel bir görünüm elde etmesine yardımcı oluyor. Kişinin istekleri de dikkate alınarak uygulanan bir işlem olması nedeniyle kişilerin memnuniyeti sağlanıyor.

Hollywood Gülüşü İçin Gerçekleştirilen İşlemler Nelerdir?

Hollywood gülüşü için gerçekleştirilen işlemlerin başında porselen vener gelir. Porselen vener çarpık, aralıklı, kırık, küçük ve sarı renk gibi problemlerde gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem  kısa bir sürede yapılabiliyor. Diş dokusuna da en az müdahalede bulunarak gerçekleştiriliyor. Böylelikle diş yapısı da korunmuş oluyor. Işık geçirme özelliğinin bulunmasıyla doğal dişlerden farkı ayırt edilemez ve renk değiştirmezler. Hollywood gülüşü için diş beyazlatma işlemi uygulanır.

Çünkü güzel bir gülüş için beyaz dişler olmazsa olmazdır. Diş hekiminin belirlediği bir yöntemle diş beyazlatma yapılabilir. Bunlarla beraber implant tedavisi de uygulanabilir. Eğer diş estetiğini bozan bir diş kaybı varsa bu durum implant tedavisi ile giderilebilir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile diş ve diş etlerinde sağlıklı bir görünüm yakalanır. Gülüş biçiminde doğru bir ağız kapanışı ve yarım ay ya da ay şeklinde gülümseme hattı oluşturularak daha genç ve enerjik bir görünüm elde edilir.

Hollywood Gülüşü Kimlere Uygulanır?

Hollywood gülüşü uygulamasına başlamadan önce kişinin ağız röntgeni çekilmelidir. Röntgenle birlikte ağız içi muayenesi yapılmalıdır. Kişinin gülüş fotoğrafları, dijital ölçüler üzerinde yapılacak olan analizler gerçekleştirilerek işleme karar verilmelidir. Bazı durumlarda botoks ve cerrahi işlemler de sürecin içine girebilir. Uygulanacak tedavi, tedavinin sonucu ve süreç hasta ile birlikte değerlendirilmeli, gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra tedaviye başlanmalıdır.

Dijital olarak ya da özel geçici malzemeler ile ağızda uygulaması yapılarak nasıl bir sonucun ortaya çıkacağı görülebiliyor. Bu şekilde hastaya gösterilmelidir. Hasta tedaviye onay verdikten sonra sürece başlanabilir. Biz uzman ekibimizle son teknolojik ekipman kullanarak bu hizmeti hastalarımıza veriyoruz. Hollywood gülüşü ile daha detaylı bilgiyi 0532 449 33 68 numaradan alabilirsiniz.